Ana Menü
Anasayfa
Sanat ve Edebiyat
Psikoloji ve Felsefe
Antoloji
Kitap Tanıtımları
Kültür ve Sanat Etkinlikleri
Ziyaretci Defteri
Önemli Adresler
Fotograf Galerisi
Hava Durumu
Galeri
kod parametreleri
 
... Dakika Dakika SİNEMA - TİYATRO - SERGİ - KONSER ve FESTİVAL Etkinlikleri Ayakizlerinde ...
 
Anasayfa arrow Antoloji arrow NURETTİN ŞİMŞEK
NURETTİN ŞİMŞEK
Üye Değerlendirme: / 1
Kötüİyi 
Yazar A.kadir ESER   
Salı, 03 Ağustos 2010
NURETTİN ŞİMŞEK

Image‘ÇOĞU TÜRK ÇOĞU KÜRT HEPSİ DE SEVGİ DOLU BİR YUDUM İNSAN’ , ‘BARIŞ OLSUN YARINA DAİR’ , ‘İMANIMIN BAŞKENTİ: AŞK’ , ‘AŞK SOKAĞI ÇIKMAZINDA AŞK TANRIÇASI’ ve ‘ÖYLE BİR SEVDA Kİ’ :
Kitaplarımda kardeşleri ele aldım, bir birini iki âşık gibi seven ama birbirine acımayan, durmadan kan döken kan dökenlere uyan kanan, kandırılan âşıkları kardeşleri yazdım. Bazen peygamber sıcaklığına bürünen bazen de putperest dergâhlara hizmet eden bir kısım Kürt bir kısım Türk’ü ele aldım. Ve bunlardan uzak tüm Kürtleri ve tüm Türkleri yazdım.
Şeytana kapılı kalıp, kapılı kalırken kapalı kalan kardeşlerin yüreğinde demlenip nemlenen düşünceleri yazdım. Ve o kardeşler ki; biliyorum en sonunda birbirlerine öyle bir sarılacaklar ki: Peygamberlerin Şeytanlara yakın olduğu kadar. Şunu da biliyorum ve o kadar eminim ki: Ancak bunu dillendiremiyorlar ne Kürtler dillendiriyor ne de Türkler ama işte söylüyorum, ben söylüyorum bizler yaşanılacak pırıl pırıl bir iklimiz Gün gelecek öyle bir mutluluğa beraber ulaşacağız ki, başımıza dert olacak bir mutluluk. Saadet başımıza dert olacak âşıklar, Kürtler ve Türklerin sevdasını kıskanacaklar. Ve kitaplarımda aşkı yazdım, sevdayı davayı manayı yazdım.
Gencecik kızları yazdım, yaşayamadıkları yaşatılmayan aşklarını yazdım.
Körpecik çocukları, masum duyguları yazdım. İnancı ve inançsızlığı, Allah’ı ve Şeytanı yazdım.
Emen emilen belli değil, emdirenleri yazdım. Leylanın köyünden Allah’a ulaşanları yazdım.
Kudüs’ü Tel Aviv’i Mardin’i barışı hoşgörüyü yazdım, barışa ve hoşgörüye rağmen oluk oluk akan kanı yazdım.
Şairlerin şiirlerini Nazım’ın cesaretini ve söylenilemeyen başka şeyler yazdım.

Sevişmek, ölünceye kadar sevişmek varken, Kan ter içinde, yerlerde, soluncaya kadar donuncaya kadar Güneş batıncaya kadar Bejan Matur’un, Nazım’ın şiirleri eşliğinde ölünceye kadar sevişmek varken, ben sevdayı yazdım.
Kimisi hüzünlü, kimisi doğuramayan bir halde, kimisi kertenkele doğuruyor, kimisi yerdegezen bir melek gibi, kimisi iştahsız bir oruspu, kimisi Allah’ın huzuruna yakışan, kimisi Nusaybin’in esmer sarışın iman dolu, kimisi canına kıyan, kimisi aşktan koparılmış, Yazdım…

Ülkemin kadınlarını yazdım.
Nusaybin’imi şehrimi, sürgün şehrimi yazdım, Türkiye’den Hint diyarına belki daha da uzak mekânlara göç ettirilen şehrimi yazdım, şehrimi, ülkemin aşklarını ve insanlarını yazdım Yazdım,

Mazıdağı Bilge Köyü mezarlığının taze ve solmayacak sakinlerini 44 artı 3 cenini yazdım Irklardan mezhep inanç ve inançsızlıktan uzak her şeyi : insanı yazdım.

Özgeçmiş
Aslen Batman Gercüşlü olan şair Kasım 1986 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde doğdu. 2002 Yılında Nusaybin İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. Yazıldığı İlahiyat Okulu’nu iki yıl okuduktan sonra yarıda bıraktı. Ardından Kocaeli’nde yazıldığı Yerel Yönetimler Bölümü’nü ilk Dönemde bırakma durumunda kaldı ve 2006’nın sonlarında D.İ.B.’de Memurluk hayatına başladı. 2010’un başlarında D.İ.B.’den ayrılarak K.T. Bakanlığı’nda memurluk hayatını sürdürme kararı aldı ve bu dönemler Arasında tamamlamış olduğu İlahiyat Okulu’ndan sonra yazıldığı İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nün 4. sınıfını okumaktadır. 2002 ile 2010 yılları aralığında, ilk başta Mardin akabinde Bodrum, İstanbul, Kocaeli, Ankara ve Erzurum’da yaşadığı günlerin, ayların Ve “vebaların” etkisiyle kendini edebiyat dünyasında buldu. Toplam beş adet şiir kitabı mevcuttur. Ayrıca Bir şiir, bir öykü ve şiiri tanımlayan bir kitap (toplam üç kitap) üzerinde Çalışmalarını sürdürmektedir.

BEŞ ADET ŞİİR KİTABI ‘ben yazarım.com’ adresinden temin edilebilir Nurettinsimsek.com iletişim adresi
Son Güncelleme ( Salı, 03 Ağustos 2010 )
 
Sonraki >
 
   
 
 
   
   
 

 üye ol fotografını paylaş sende..!!

Galeriye gitmek için TIKLAYIN

 

 

 

  ayakizleri tanıtım

 

Sponsor

Film izle

Magazin Haberleri

Cemiyet Haberleri

 

             
   

 

copyright © Ayakizleri Sanat ve Edebiyat Toplulugu
2006
Cemiyet Magazin