Ana Menü
Anasayfa
Sanat ve Edebiyat
Psikoloji ve Felsefe
Antoloji
Kitap Tanıtımları
Kültür ve Sanat Etkinlikleri
Ziyaretci Defteri
Önemli Adresler
Fotograf Galerisi
Hava Durumu
Galeri
kod parametreleri
 
... Dakika Dakika SİNEMA - TİYATRO - SERGİ - KONSER ve FESTİVAL Etkinlikleri Ayakizlerinde ...
 
Anasayfa arrow Kültür ve Sanat Etkinlikleri arrow Sergiler arrow Ortadoğu'da İşgale Karşı Sanat
Ortadoğu'da İşgale Karşı Sanat
Üye Değerlendirme: / 6
Kötüİyi 
Yazar Cevahir Kayım   
Salı, 03 Haziran 2008

Ortadoğu’da İşgale Karşı Sanat   

Sanatseverleri, Ortadoğu işgaline karşı çıkmaya, yok edilmeye çalışılan insandan yana olmaya çağıran “Ortadoğu’da İşgale Karşı Sanat” başlıklı sergi, 17 Haziran’da Karşı Sanat’ta açılıyor. Emperyalist projenin bir ayağı olan Ortadoğu işgali, bugün alışılagelmiş şiddet manzaralarıyla film seyreder gibi seyrettiğimiz savaş sahneleriyle devam ediyor. Beş yıl önce başlayan Irak işgali de bu projenin bir parçasıydı. Tıpkı Filistin, Lübnan, Afganistan işgalleri gibi… Ya da gelecekte olması muhtemel İran işgali gibi…

İşgalin ilk günlerinde yükselen işgal karşıtı ses, gün geçtikçe yerini tepkisizliğe bıraktı. Ortadoğu’da her gün onlarca insanın hayatını kaybetmesi, sakat kalması, kültürlerinin yok edilmesi, kadınların ırzına geçilmesi; dünya kamuoyunda sıradan bir durummuş gibi algılanmaya başlandı. Dünya halkları bu işgali televizyonlardan bir Hollywood filmi izler gibi izlemeye başladı. Bu ortamda, bir grup sanatçı, “Ortadoğu’da İşgale Karşı Sanat” başlıklı sergiyle bizleri, yok edilmeye çalışılan insandan taraf olmaya, işgale karşı çıkmaya çağırıyor.  

Karşı Sanat’ta 17 Haziran’da sanatseverlerle buluşacak olan sergi, Ortadoğu’nun işgali konulu sergi, resim, heykel, özgün baskı ve karikatürlerden oluşuyor.İşgale karşı bir araya gelen sanatçılar, tüm bu yaşananlara sanat cephesinden ses veriyor. Çığlıklarını; tasarım, resim, heykel olarak dışa vuruyor. Onlar, gördükleri, görmekten rahatsız oldukları bu durumdan herkesin rahatsız olmasını istiyor. Sanat izleyicisini, çığlıklarına ortak ediyor. 

Sergi, 17-28 Haziran arası Karşı Sanat'ta izlenebilir. 

Sergiye katılan sanatçılar
Arif Yalçın, Ali Salman, Ali Elmacı, Aylin Başaran, Aşkın Aydoğan, Adeviye Endirlik, Barış Karaali, Burcu Erden, Berk Bilgin, Çilem Baydemir, Çiğdem Yıldırım, Çağdaş Erçelik, Devrim Demiral, Dilek Güney, Demet Yalçınkaya, Esen Baydemir, Eşref Yıldırım, Emin Özmen, Evrim Kavcar, Eda Taşlı, Gülen Eren, Kader Genç, Kıymet Daştan, Gizem Sezen Özçelik, Hatıra Akyüz, Melih Aytek Yıldırım, Mertim Gökalp, Özkan Artaş, Özlem Aksar, Pınar Erturan, Sesil Beatrice, Sema Karapınar, Semih Duman, Şenay Şahin, Uğur Savaş, Uğur Erden, Yavuz Kulu. 

Karşı Sanat Çalışmaları
Erol Dernek Sokak Hanif Han No: 11 Kat: 3 Daire: 4
Beyoğlu (Yeni Melek Gösteri Merkezi Yanı)

Tel: 0212 245 71 53-54

Son Güncelleme ( Pazartesi, 09 Haziran 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
 
   
 
 
   
   
 

 üye ol fotografını paylaş sende..!!

Galeriye gitmek için TIKLAYIN

 

 

 

 

Sponsor

Film izle

Magazin Haberleri

Cemiyet Haberleri

 

             
   

 

copyright © Ayakizleri Sanat ve Edebiyat Toplulugu
2006
Cemiyet Magazin