Ana Menü
Anasayfa
Sanat ve Edebiyat
Psikoloji ve Felsefe
Antoloji
Kitap Tanıtımları
Kültür ve Sanat Etkinlikleri
Ziyaretci Defteri
Önemli Adresler
Fotograf Galerisi
Hava Durumu
Galeri
kod parametreleri
 
... Dakika Dakika SİNEMA - TİYATRO - SERGİ - KONSER ve FESTİVAL Etkinlikleri Ayakizlerinde ...
 
Anasayfa arrow Kültür ve Sanat Etkinlikleri arrow Sergiler arrow 'Doğanın Reaksiyonu'
'Doğanın Reaksiyonu'
Üye Değerlendirme: / 0
Kötüİyi 
Yazar Cevahir Kayım   
Salı, 13 Mayıs 2008

‘Doğanın Reaksiyonu’

Ekvatorlu ünlü ressam Paul Jauregui’nin “Doğanın Reaksiyonu” isimli sergisi Ortaköy’de Sedir Loft’ta sanatseverlerle buluşuyor. 24 Mayıs’a kadar açık kalacak sergi resimlerin dokunulabilir oluşu nedeniyle görme engellilerin de ziyaretine açık.

Paul Jauregui, “Doğanın Reaksiyonu”nda, nesli tükenmekte olan hayvanları ve doğayı tehdit eden konulara değiniyor. 

4 Nisan 2008’de ilk olarak Quito Ekvador’da Centro Cultural Metropoiltano müzesinde açılan serginin bir devamı olarak nitelenebilecek bu sergi, ekolojik dengenin korunması ve gelecek nesillere güzelliklerin bırakılabilmesi için şimdi de İstanbul’da düzenleniyor.

Kurbağaların doğanın termometresi olması nedeniyle; 2008 yılı Dünya Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumları Örgütü ve çevre örgütleri tarafından Kurbağa Yılı ilan edildi. Bu temaya da değinen sergi; özellikle sanatseverler ve doğa severler tarafından büyük beğeni ile karşılandı. Özel bir teknikle resimlerine hayat veren Jauregui’nin eserleri dokunulabilir oluşu nedeniyle görme engellilere de açık olacak.

Serginin ana amacı ise; eco- sanat yaklaşımı sayesinde büyük bir tehlike sayılan, dünyada nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında tüm kamuoyuna net bir mesaj verebilmek.

Dünyada bu amaçla hareket eden ve farklı organizasyonların biraraya gelmesiyle oluşan, sanatsal proje kapsamında dünya üzerindeki güzellikleri ve ekolojik dengeyi korumak ve gelecek nesillere bırakabilmek için kamuoyu yaratılması hedefleniyor.

Dünyada yaşayan amfibiyanların ( hem karada hem suda yaşayan hayvanlar ) ekolojik dengenin bozulmasından dolayı 1-3’ünün nesli tehdit altında olduğu açıklandı. Dünyada dinazorlardan sonra kurbağalar, ilk kez büyük çaplı toplu bir nesil tükeniş riski ile karşı karşıya.

 

Sedir Loft

Adres: Yıldız Mah. Salhane Sok. No:1 Ortaköy ( The House Cafe binası)

 
Son Güncelleme ( Salı, 13 Mayıs 2008 )
 
< Önceki   Sonraki >
 
   
 
 
   
   
 

 üye ol fotografını paylaş sende..!!

Galeriye gitmek için TIKLAYIN

 

 

 

 

Sponsor

Film izle

Magazin Haberleri

Cemiyet Haberleri

 

             
   

 

copyright © Ayakizleri Sanat ve Edebiyat Toplulugu
2006
Cemiyet Magazin